Vitajte vo Vysokých Tatrách

Tatranský región je známy svojou prírodnou krásou a množstvom celoročných atrakcií, tradičných slovenských reštaurácií a možnosťami rôznych adrenalínových športov.

V roku 2019 získali Vysoké Tatry významné ocenenie Best European Destination 2019 by Lonely Planet.

VYSOKÉ TATRY

Vysoké Tatry
a región

Najmenšie veľhory sveta, najvyššie pohorie Slovenska s najvyšším vrchom Karpát sú národným parkom už od r. 1948. Magické Vysoké Tatry s viac ako 29 štítmi s výškou nad 2500 m, horskými krištáľovo čistými plesami a hustými lesmi priťahujú viac návštevníkov, než ktorékoľvek iné slovenské pohorie. Alpská príroda a čistý vzduch spolu so špecialitami miestnej kuchyne pripravia nezabudnuteľný zážitok všetkým typom návštevníkov.

Vďaka svojim celoročným možnostiam športových aktivít a charakteru prirodzených klimatických kúpeľov patrí tento región k tomu najlepšiemu, čo na Slovensku máme.

Tatranská Lomnica

Patrí medzi najmladšie a zároveň najväčšie turistické strediská v regióne Vysoké Tatry. Je známa svojou bohatou ponukou ubytovacích a stravovacích služieb, ako aj blízkosťou turistických a cyklistických chodníkov. Je zároveň vstupnou bránou do najväčšieho lyžiarskeho strediska v regióne.

Nad Tatranskou Lomnicou sa nachádza Skalnaté pleso a Lomnické sedlo, kde s najvyššie položenou a najstrmšou zjazdovkou na Slovensku. Vyhliadková terasa na Skalnatom plese, lanovka na Lomnický štít, ale aj rôzne múzeá a zábavné centrá robia z Tatranskej Lomnice dokonalé miesto pre oddych.

Starý Smokovec

Najstaršia tatranská obec a dôležitý východiskový vstup do centrálnej časti Vysokých Tatier. Centrum obce je vyhľadávané vďaka zachovalej tatranskej architektúre, historickým pamiatkam a múzeám.

Novšia časť Smokovca poskytuje široké možnosti ubytovania, stravovania a kultúrneho vyžitia. Podobne ako Tatranská Lomnica aj Smokovec je vyhľadávaným strediskom pre turistov, lyžiarov a cyklistov.

Štrbské pleso

Vďaka umiesteniu v nadmorskej výške 1346 metrov nad morom je najvyššie položenou obcou vo Vysokých Tatrách. Ponúka bohaté možnosti ubytovania, stravovania a športového vyžitia.

Pokojné prechádzky okolo plesa, moderné lyžiarske stredisko, ale aj začiatok turistických trás práve na Štrbskom plese zaraďuje toto stredisko medzi najnavštevovanejšie. Je známe aj svojimi pozitívnymi účinkami na ľudí trpiacich respiračnými ochoreniami.