Logo
en pl de

Leto vo Vysokých Tatrách

 Zažite Leto vo Vysokých Tatrách 

 

Letná sezóna vo Vysokých Tatrách je tu - a pre všetkých z vás, ktorí milujú prírodu, dobrodružstvo a vytváranie si nezabudnuteľných zážitkov so svojimi najbližšími - máme pár skvelých tipov ako zažiť leto, na ktoré nezabudnete !

 

 

V Lete navštívi Vysoké Tatry viac než 1.3 milióna návštevníkov, ktorí hľadajú aktívny odpočinok. Okrem najpopulárnejšej aktivity - turistiky - môžete zažiť v tomto regióne rôzne iné veci. Medzi tie najvýnimočnejšie zážitky patrí výlet lanovkami na vrcholy Vysokých Tatier (pre kompletnú ponuku lanovkových trás navštívte tento odkaz). Výlet lanovkou je zážitok pre každého - či už ste poriadny turista, alebo len taký rekreačný, určite oceníte nezabudnuteľné výhľady, ktoré len tak ľahko nevidieť. 

 

Medzi veľké výhody výletu lanovkami patrí aj možnosť vziať tých, ktorým chcete dopriať nádherný záźitok no nie je v ich silách zdolať náročnú turistiku, či už sú to vaši najmenší, alebo tí najstarší z vašej rodiny. 
 

V prípade, že sa pri svojich potulkách chcete ubytovať, nezmeškajte skvelú ponuku našich apartmánov a špeciálnych balíčkov.
 

Ak ste však tradičnejší turista a radi spojíte pobyt v prírode so zdravou dávkou pohybu, vybrali sme pre vás tie najobľúbenejšie výlety, ktoré vás zaručene prekvapia. 

Čo ich spája? No predsa štart zo Starého Smokovca, kde máme pre vás tie najpohodlnejšie apartmány, kde sa budete radi vracať po náročnom dni plnom zážitkov. Presvedčte sa sami.

 

 

Na Slavkovský Štít sa vyberiete z horského strediska Starý Smokovec pozemnou lanovkou na Hrebienok, odkiaľ sa napojíte na turistický chodník a hurá do cieľa. Výstup je pomerne náročný, nakoľko cesta stále stúpa, no neprináša prekážky ako sú rebríky či reťaze, za to prináša nádherné panoramatické výhľady. 

 

Ak je pre vás cesta na Slávkovský Štít náročná, môže zvoliť Výlet na Sliezsky Dom - z Hrebienka po červenej trase magistrálou cez Slávkovskú dolinu. Počas cesty sa vám  Tatranská príroda ukáže v celej kráse - výhľady, priezračné plieska aj Velické pleso. 

Spomínaná červená trasa magistrálou vás zavedie aj na Téryho Chatu - okrem nádherných vodopádov počas svojho výstupu uvidíte aj Rainerovu chatu a na Zámkovského rázcestí sa vydáte po zelenej trase až do cieľa. 

 

V prípade že na svoju letnú dovolenku zvolíte pobyt v Tatranskej Lomnici, odporúčame vám nenáročný výlet na Zelené Pleso, jedno z najkrajších a najobľúbenejších vo Vysokých Tatrách - jednoducho sa vyvezte lanovkou z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso a objavte nádherné výhľady, ktoré sa vám počas cesty naskytnú. Túto trasu si môžete spestriť dalšou jazdou lanovkou na Lomnický Štít alebo Lomnikcé Sedlo. 

 

Okrem turistiky vám stredisko Tatranská Lomnica ponúka aj adrenalínovú zábavu pre celú rodinu - horské káry alebo mountaincarts. Táto obľúbená letná atrakcia vám zaručene prinesie top zážitok s vašimi najbližšími. Táto aktivita je bezpečná, vhodná pre začiatočníkov ale aj skúsených jazdcov a prináša kopec zábavy a vzrušenia pre každú vekovú skupinu. Presvedčte sa sami - aj takto môže vyzerať váš zážitok na horských kárach.
 

Zažite nezabudnuteľný víkend v Tatranskej Lomnici a úžasný komfort v jednom z našich top apartmánov vo Vile Himalaya, vďaka ktorej môžete obohatiť svoj vonkajší program aj o relax v súkromnom wellness s výhľadom na Tatranské Štíty.

 

Na záver nesmieme vynechať tradíciu, ktorá má viac ako 130-ročnú tradíciu a je príjemná, pokojná a nenáročná - Člnkovanie na Štrbskom Plese. V roku 2008 sa po 25 ročnej prestávke opäť sprístupnilo a vďaka tomu môžu návštevníci zažiť skutočne nezabudnuteľný zážitok - plaviť sa po plese, kochať sa nádherným výhľadom na Solisko a užívať si maximálny relax a pohodu. K dispozícií je aj služba súkromného veslára, aby ste si zážitok vychutnali naplno.  

 

Ak chcete zmeniť bežný deň na jedinečný pobyt, aj na Štrbskom Plese máme pre vás top apartmán, ktorý patrí medzi našich favoritov.

 

Čo viac dodať? Či už prichádzate vo dvojici zažiť víkendovú romantiku, vo veselom zoskupení priateľov zdolávať tatranské štíty alebo urobiť si rodinnú pohodu spojenú so zážitkami aj pre tých najmladších, Vysoké Tatry majú všetko a ešte viac aby ste zažili nezabudnuteľné leto na Slovensku. 

 

tatrasuites logo