Logo
en de

Zimné Aktivity vo Vysokých Tatrách

Medzi najvýznamnejšie symboly Slovenska patria jednoznačne Vysoké Tatry. Ako veľmi hornatá krajina má naše územie veľký potenciál celoročne ponúknuť miestnym obyvateľom aj hosťom zo zahraničia širokú škálu dobrodružstiev, ktoré ukrýva Slovenská príroda. Lyžovanie na dokonale upravených svahoch je len malým útržkom z toho, čo ponúkajú Vysoké Tatry. Či už hľadáte relax a rekreáciu, aktívny šport alebo túžite zažiť niečo nové, na Slovensku nie je lepšie miesto než Tatry.  

Lanovky sú jeden z najobľúbenejších prostriedkov ako spoznať skalnaté štíty z inej perspektívy, obzvlášť ak nie ste úplne zdatný turista alebo cestujete s deťmi. Ak chcete spoznávať Vysoké Tatry dôkladne a dômyselne môžete sa pohodlne vyviezť až na samotné vrcholy a vychutnať si čarokrásne výhľady a čerstvý tatranský vzduch.  

Ak je však stúpanie do kopcov pre Vás ten pravý adrenalín, je čas vyzbrojiť sa svojou najlepšou zimnou výbavou a objaviť tajuplné lesy, skalnaté plesá a dobiť tie najkrajšie a najobľúbenejšie vrcholy. Či je už zima, jeseň, leto alebo jar, Tatranská príroda je pre vášnivých turistov celoročne dostupná a každé ročné obdobie má svoje vlastné čaro, preto sú možnosti nekonečné a turistika v Tatrách vždy prinesie niečo nové.  

Zimná turistika v Tatrách býva prekrásna. Nachádza sa tu množstvo chát na ktoré sa dostanete aj v zimných mesiacoch. Pri stúpaní uvidíte nezabudnuteľné scenérie a budete sa môcť kochať výhľadmi, ktoré sú na nezaplatenie. Zamrznuté vodopády a plesá, či zasnežené stromy. Môžete si zvoliť aj rôzne stupne náročnosti trás, prípadne využiť tie, na ktoré môžete vyraziť aj s deťmi. Toto všetko a ešte viac ponúka turistika.  

Lyže alebo snowboard? Aj tomuto sa môžete v Tatrách venovať. Lanovkami sa môžete vyviezť na vrchol zjazdoviek a potom si už len užívať krásne výhľady a upravené svahy. Okrem turistov, lyžiarov a snowboarďákov si na svoje prídu aj skialpinisti. Nájdete tu množstvo trás určených na tento šport. Ak si chcete tieto športy vyskúšať, ale nemáte potrebnú výstroj, nemusíte smútiť. V Tatrách nájdete aj množstvo požičovní kde Vám všetko požičajú. 

Ak ste sa však nenašli v ničom zo spomenutého, je na čase si pripomenúť detstvo a oprášiť sánky. Áno, aj tomuto športu sa v Tatrách môžete venovať. Skvelá zábava nie len pre malých, ale aj veľkých. Vietor vo vlasoch a nezabudnuteľné zážitky. Ak však chcete nechať deti vyblázniť sa na sánkach, hneď po skvelej sánkovačke môžete smerovať do Tatranského ľadového dómu kde sa nachádza čarokrásna výstava ľadových sôch. Určite stojí za zmienku aj let lietadlom alebo balónom ponad vrcholy hôr. Ak ešte tieto aktivity nemáte na svojom zozname želaní, je správny čas ich tam zaradiť a začať si tento zoznam plniť. 

Tatry ponúkajú všetko, čo si predstavujete pod pojmom dovolenka v horách a  jednoznačne aj niečo navyše. 

 

 

tatrasuites logo